Prawa autorskie

Wszystkie prawa zastrzeżone. Bez zgody autora wykładu, artykułu czy prezentacji oraz bez zgody wydawcy internetowego żadna część zawartej w portalu www.WIEDZAinfo.pl publikacji nie możne być reprodukowana, przechowywana ani przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi ani mechanicznymi.

We wszelkich sprawach dotyczących niniejszego portaluu stosują się przepisy prawa autorskiego (tekst Ustawy z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Zgodnie z powyższym prawem ochronie nie podlegają proste informacje prasowe, rozumiane jako same informacje, bez komentarza i oceny ich autora. Wydawca portalu www.WIEDZAinfo.pl rozumie to jako możliwość wykorzystywania informacji z zamieszczonych w serwisie tekstów, ale nie kopiowania całości lub części artykułów.

Istniejące pojęcie dozwolonego użytku polega na wykorzystaniu krótkiego fragmentu dzieła z podaniem autora i źródła - czyli zamieszczaniu cytatów. Można zatem cytować framenty artykułów z serwisu, z podaniem źródła w postaci linku do cytowanego tekstu bądź odpowiedniej adnotacji o charakterze przypisu (np. Marek Zimnak, Informowanie w Internecie, 22 sierpnia 2006 - tu data ostatniej aktualizacji cytowanego tekstu).

Pozostałe zasady regulujące zachowania w sieci znajdziesz w Netykiecie.Projekt jest częścią serwisu internetowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko za zgodą właściciela.
Design: Centrum.pl